MotoRemo na Rajdzie Barbórka 2011

Każdego roku na początku grudnia organizowany jest jeden z najbardziej prestiżowych rajdów samochodowych w Polsce – Rajd Barbórki.

Jego 49 edycja odbyła się w tym roku w sobotę 3 grudnia. Po raz drugi postanowiliśmy wziąć udział w rajdzie i wesprzeć start bardzo perspektywicznej załogi. Tym razem była to załoga TVN TURBO Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski. Relację z rajdu można było zobaczyć na antenie TVN Turbo w programach „Raport Turbo” i „Autosport” oraz w wejściach na „żywo” TVN24.

Nasza załoga wystartowała Subaru Imprezą N14 R4. Dla warszawskiego kierowcy Łukasza Byśkiniewicza był to debiut za kierownicą samochodu z napędem na cztery koła. Po bardzo udanym debiutanckim sezonie, w którym „Byś” i „Wiślak” w Fordzie Fiesta R2 wygrali klasę A6 Rajdowego Pucharu Polski, tym razem spróbowali swych sił w najbardziej prestiżowym rajdzie w Polsce – 49 Rajdzie Barbórki.

A oto co po rajdzie powiedzieli nasi kierowcy:

Łukasz Byśkiniewicz: Moje kolejne marzenie się spełniło! Przejechałem słynny odcinek Karowa samochodem Subaru Impreza R4, a do moich uszu docierał głos „Wiślaka” - do dziś nie mogę w to uwierzyć. Przyznam się, że miałem niezłego „stresa”, czekając na start pod trybuną. Nie ma co mówić, trzeba to przeżyć!
Cały rajd pozostanie w mojej pamięci na długo - dzięki zaangażowaniu naszych partnerów teraz już wiem, jak to smakuje. Zadanie nie było łatwe, bo przed rajdem przejechałem jedynie 30 testowych kilometrów.
Próby sportowe miały kilka zdradliwych miejsc - przekonało się o tym wielu doświadczonych kolegów ze stawki. Na Bemowie złapałem kapcia w miejscu, które dało się też we znaki kilku innym kierowcom. Mimo tej przygody start zaliczam do udanych, podobnie jak cały sezon 2011, w którym obroniłem tytuł wyścigowego mistrza Polski i wyjeździłem mały puchar RPP w klasie A6.

Oczywiście sam nie dałbym rady - olbrzymi wkład w to wszystko mają ludzie, których spotykam na swojej drodze. Chciałbym podziękować Pawłowi Stachowskiemu za organizowanie moich startów i przygotowanie całej "Barbórki". Dziękuję "Wiślakowi", że mi zaufał, uwierzył we mnie i zasiadł na prawym fotelu. Podziękowania kieruje również do szefów kanałów grupy TVN, którzy wspierają nas medialnie. Dziękuję także naszym partnerom zaangażowanym w start podczas 49. Rajdu Barbórka: Byś, Moto-Remo, Szołtun Kamieniarstwo, AL Sanit, Hurt-Detal MAJA, AutoFukowski.

Maciej Wisławski: Zastanawiałem się, jak Łukasz poradzi sobie za kierownicą topowego N-grupowego auta. Przecież tak z marszu nie da się pojechać na mistrzowskim poziomie, tym bardziej jeśli wcześniej nie miało się styczności z takim samochodem. Warunki do poznawania auta były raczej niesprzyjające, a i tak Łukasz spisał się bardzo dobrze. Uzyskiwał czasy kierowców, którzy takimi samochodami jeżdżą kilka lat. Szkoda tego kapcia na Bemowie, bo tam było naprawdę dobrze. Podobał mi się także jego przejazd Karową oraz beczka. Koniec sezonu jak najbardziej na plus. Cieszę się, że zaryzykowałem i pomogłem Łukaszowi odważnie i z sukcesami wejść w świat rajdów. Wierze, że jeśli będzie miał szanse rozwijać się dalej to odniesie kolejne sukcesy.

barborka2011a

barborka2011b

barborka2011c

barborka2011d