Turbosprężarka - wpływ układu smarowania na jej pracę

Jakość oleju ma wyjątkowy wpływ na żywotność turbosprężarki, pozornie niewielka niewydolność układu smarowania prowadzi do katastrofalnych skutków. Co robić aby uniknąć awarii?

Czytaj więcej

Wymiana turbosprężarek Two Stage w Renault 2.3 litra Euro 6b Master/Movano - Ważne informacje techniczne

Dotyczy turbosprężarek - LP-niskiego ciśnienia oraz HP-wysokiego ciśnienia o numerach:
LP; 825758-5003S & -5004S, 846015-5001S, 883860-5001S
HP; 825759-5002S & 846016-5001S

Czytaj więcej

Nowy system Turbodoładowania firmy Garrett w Silniku MAN D3876 LF

   W 2014 roku firma MAN wprowadziła do oferty nową gamę jednostek napędowych D3876 zastępując poprzednią wersję D2869. Sercem wersji D3876LF jest 6-cylindrowy silnik z dwiema turbosprężarkami.

Czytaj więcej

Turbo-dziura

Na przestrzeni lat, w celu zmniejszenia efektu „turbo-dziury”, najwięksi producenci turbosprężarek jak np. Mitsubishi Turbocharger opracowali kilka rozwiązań pozwalających zniwelować to niekorzystane zjawisko.

Czytaj więcej

Turbosprężarka 786880-5012S Ford Transit 2.2l FWD.

UWAGA!

Turbosprężarka 786880-5012 nie zamienia się na inne wersje turbosprężarki o numerach 786880-5006S i 786880-5021S.

Czytaj więcej

W zamiennym stosowaniu turbosprężarek o numerach 798128-5002S na 798128-5006S, używanych w silnikach Ford Duratorq 2.2 litra stosowanych w pojazdach: Fiat Ducato, Citroen Jumper/Relay czy Peugeot Boxer, może wystąpić problem.

Czytaj więcej

Otrzymane informacje, na temat uszkodzeń turbosprężarek i ich elementów w pojazdach Fiat Ducato, wskazują na czynniki mogące doprowadzić do przedwczesnej wymiany turbosprężarki.

Czytaj więcej

MotoRemo – Autoryzowany Dystrybutor i Serwis BorgWarner, zgodnie z zaleceniami producenta informuje, aby nie stosować zamiennie turbosprężarek o numerach 1387 988 0030 oraz 1387 988 0066. Zasada ta dotyczy także stosowanych rdzeni w tych turbosprężarkach, odpowiednio o numerach 1387 710 0003 i 1387 710 0500.

Czytaj więcej

Silnik DV6TED4 to jednostka wysokoprężna o dużej mocy przy stosunkowo małej pojemności silnika. Znajdziemy ją  w wielu różnych samochodach marek: Citroen, Ford, Mazda, Mini, Peugeot i Volvo z silnikami 1,6 HDi.

Czytaj więcej

Jako autoryzowany dystrybutor firmy Garrett zakupiliśmy od firmy Honeywell, właściciela firmy Garrett, nowe urządzenie do diagnostyki zaworów elektronicznych. Dzięki niemu nasi kliencie mogą czerpać korzyść z najnowszych urządzeń diagnostycznych.

Czytaj więcej

Turbosprężarki serii G, G30-660 i G30-770

Rodzina turbin Garrett Serii G powiększa się o 2 nowe pozycje modelu G30.

Czytaj więcej

Turbosprężarki po naprawie fabrycznej łączą w sobie jakość produktu nowego z atrakcyjnością cenową produktu regenerowanego.

Czytaj więcej

Wraz z rokiem 2018, znana wszystkim pasjonatom motoryzacji jak również osobom związanym z szeroko rozumianym „tuningiem” firma Honeywell Garrett wprowadza na rynek nową serię turbosprężarek dedykowanych do motosportu oraz modyfikacji silników.

Czytaj więcej

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

Czytaj więcej

Dział tuningu firmy MotoRemo wzbogacił się o nowy produkt jakim jest turbosprężarka Garrett GTA1749MV o numerze 838946-5001S. Turbosprężarka ta może być stosowana jako zamiennik lub upgrade do silników grupy VW 2.0 TDI (kody silnika BKD/BKP/AZV)

Czytaj więcej

MotoRemo sukcesywnie wprowadza na rynek nowe turbosprężarki Garrett w zestawie z uszczelkami.

Czytaj więcej

Firma Honeywell jest światowym liderem technologii turbodoładowania. Oznacza to, że każda nowa turbosprężarka Garrett by Honeywell produkowana na rynek części zamiennych, posiada wydajność, jakość i niezawodność zgodną ze standardem OE.

Czytaj więcej

Dla Państwa wygody i sprawniejszej obsługi, oddajemy do Państwa dyspozycji stworzony przez nas katalog turbosprężarek POWER FINDER. W oparciu o dane techniczne pojazdu lub numery turbosprężarki OEM, katalog pomoże wyszukać i zidentyfikować odpowiednią turbosprężarkę.

Czytaj więcej

Turbosprężarki – Nowoczesna technologia łożysk kulkowych

Nowoczesne silniki spalinowe osiągnęły już wysoki poziom wydajności.

Czytaj więcej

eBooster i MGU – nowe oblicze downsizingu

Producenci turbosprężarek podejmują wyzwania, mające na celu zaoferowanie producentom pojazdów nowych możliwości downsizingu.

Czytaj więcej

Turbodoładowanie z technologią STC

Zmieniające się trendy rynku motoryzacyjnego stawiają przed producentami turbosprężarek nowe wyzwania. 

Czytaj więcej

Ingenium: to nazwa zaawansowanej gamy czterocylindrowych silników, które od 2015 roku zgodnie z zasadą downsizingu produkuje Jaguar Land Rover.
Nowy 2,0l silnik, wykorzystywany jest w dwóch modelach: Range Rover Sport oraz Land Rover Discovery. Dzięki nowej turbosprężarce R2S firmy BorgWarner, ten nowy silnik łączy w sobie wysoką wydajność oraz niski poziom zużycia paliwa.

Czytaj więcej

Mechanizm zmiennej geometrii w turbosprężarce oddaje zalety  dużej oraz małej turbosprężarki w jednej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ilość spalin napędzających wirnik turbiny nie jest stała ale czynnie dopasowywana do intensywności jazdy w danym momencie. Befefitami płynącymi z zastosowania takiego rozwiązania są, zdecydowanie szybsza reakcja silnika na naciśnięcie pedału gazu oraz wyeliminowanie nieporządanego efektu turbodziury.

Czytaj więcej

Downsizing, czyli zmniejszania pojemności skokowej silnika, który stał się modny wśród producentów silników samochodowych w ostatnich latach

Czytaj więcej

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Czytaj więcej

Niezależne testy laboratoryjne przedstawiają nawet 40% różnice w osiągach pomiędzy dostępnymi w aftermarkecie oryginalnymi turbosprężarkami honeywell garrett a ich kopiami.

Czytaj więcej

Przez ponad 20 lat, silniki TDI Grupy Volkswagen imponowały mocnym przyspieszeniem i niskim zużyciem paliwa. Chociaż silniki diesla przebyły już długą drogę rozwoju, nadal posiadają dużo możliwości optymalizacji. Nowy motor Volkswagena 1.4-litrowy oraz 2.0-litrowy TDI wyposażony jest w ultra-nowoczesne systemy turbodoładowania firmy BorgWarner.

Czytaj więcej

Podczas podróży służbowych w ramach Showcar, trenerzy z MotoRemo prowadzący szkolenia z turbodoładowania często zauważają reklamy firm oferujących naprawę turbosprężarek.

Zainteresowani tematem postanowili sprawdzić co mają do zaoferowania takie zakłady. Powstał pomysł przetestowania turbosprężarek dostępnych na rynku.

Czytaj więcej

Jeden silnik, wiele możliwości: silnik Drive-E to rewolucyjny koncept, który aktualnie we wszystkich swoich silnikach benzynowych i diesla wprowadza szwedzki producent samochodów VOLVO. Ich podstawę stanowi 4-cylindrowa jednostka o pojemności 2l. Różnorodne poziomy mocy różnicowane są poprzez najnowszej generacji turbosprężarki, produkcji BorgWarner.

Czytaj więcej

Na rynku coraz częściej mamy do czynienia z częściami nieoryginalnymi - tzw. PODRÓBKAMI. Mieliśmy okazję porównać ze sobą produkt pochodzący z niewiadomego źródła – podróbka turbosprężarki - z produktem oryginalnym naszego dostawcy.

Czytaj więcej