Jako autoryzowany dystrybutor firmy Garrett zakupiliśmy od firmy Honeywell, właściciela firmy Garrett, nowe urządzenie do diagnostyki zaworów elektronicznych. Dzięki niemu nasi kliencie mogą czerpać korzyść z najnowszych urządzeń diagnostycznych.

Należy wspomnieć, że nowe przenośne urządzenie HandyCAN 3 jest zdolne do badania pojazdów wyposażonych w turbosprężarki z elektronicznym siłownikiem SREA (Simple Rotary Electronic Actuator) oraz REA (Rotary Electronic Actuator) i dostępne jest tylko dla autoryzowanych przedstawicieli firmy Garrett.

Zasada działania

To bardzo zaawansowane techniczne urządzenie sprawdza zarówno mechaniczne jak i elektryczne funkcje siłownika turbosprężarki. Diagnozuje również mechanizm zmiennej geometrii pod kątem swobodnego czy też ograniczonego jego ruchu, a w skrajnych przypadkach całkowitej jego blokady, potwierdzając tym samym czy problem leży w siłowniku turbosprężarki czy zablokowanym mechanizmie zmiennej geometrii a być może w silniku. Urządzenie które Państwu chcemy udostępnić pomoże szybko i dokładnie zdiagnozować możliwe usterki turbosprężarek wyposażonych w elektroniczne zawory. Ten rewolucyjny sprzęt ukaże także, czy zgłoszone błędy spoczywają po stronie turbosprężarki czy po stronie silnika, w którym turbosprężarka jest zamontowana. Dzięki temu klienci zaoszczędzają czas potrzebny na znalezienie przyczyny awarii pojazdu nie wspominając już o kosztach z tym związanych.

Geneza powstania

Produkcja tego urządzenia wynikła z badań przeprowadzonych przez firmę Honeywell, które ukazały iż w pojazdach podejrzanych o awarię siłownika turbosprężarki aż 40% do 50% usterek było źle rozpoznanych. Udostępnienie sprzętu badawczego pojawiło się w momencie, gdy rynek jest nasycony dużą ilością samochodów które posiadają turbiny z elektronicznymi zaworami. A rosnącą liczba błędnie rozpoznanych usterek jest bez skrupułów wykorzystywana przez nieautoryzowane warsztaty regenerujące turbosprężarki i naciąganie klientów na niepotrzebne koszty. Daje to naszej firmie techniczną przewagę nad konkurentami i wzmacnia zaufanie klientów do postawionej diagnozy. HandyCAN3 jest następcą HandyCAN 1 i 2, które są stosowane wyłącznie przez Honeywell do badania jakości i niezawodności podzespołów. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że zespół projektowy Honeywell udostępnił HandyCAN3 wyłącznie dla Autoryzowanej Sieci Dealerskiej aby umożliwić skuteczne sprawdzenie, czy zgłaszana usterka to wina siłownika, mechanizmu zmiennej geometrii czy pojazdu. Nasi klienci za każdym razem otrzymają właściwą diagnozę.

Peter Marsh, dyrektor Honewell odpowiedzialny za wprowadzenie urządzenia na rynek mówi: "To urządzenie pozwoli kierowcom zaoszczędzić tysiące złotych poprzez właściwą diagnostykę, podczas gdy do tej pory mogło się zdarzać, iż niepotrzebnie wydawali pieniądze wskutek błędnej diagnozy.

 

Sprzęt ten będzie uzupełnieniem naszych obecnych badań diagnostycznych.

handycan3