Naprawa

Naprawą sprężarek powietrza zasilających systemy pneumatyczne samochodów ciężarowych, Moto Remo zajmuje się od początku swojej działalności - czyli od 1993r. Nowoczesny i wyspecjalizowany park maszynowy umożliwiający obróbkę części, pozwala nam na prowadzenie wysokiej jakości napraw tych podzespołów.


Sprężarka powietrza będąca częścią układu pneumatyczno-hamulcowego należy do układu, który wymaga potwierdzenia niezawodności pracy. Potwierdzeniem produkcji lub naprawy o wymaganej jakości jest uzyskanie odpowiedniego certyfikatu. Obowiązek ten reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury Dz.U. z 2003 r. Nr 32 poz. 262 par. 10 Rozdział 2 z zał. Nr 3, który zakłada wykonywanie napraw sprężarek powietrza zgodnie z Warunkami Technicznymi WT/010/PIMOT/96 obowiązującymi dla układów pneumatycznych pojazdów. Ośrodkiem udzielającym certyfikatów w Polsce na zgodność z tymi wymogami jest Państwowy Instytut Motoryzacji.

Cały proces certyfikacji, liczne próby i specjalistyczne badania stawiają przed ubiegającymi się o certyfikat szereg wymagań i obowiązków, stawiając przede wszystkim nacisk na niezawodność pracy naprawionego podzespołu.

Pod koniec 2011 roku nasza firma po raz pierwszy postanowiła ubiegać się o ten certyfikat na naprawę sprężarek powietrza produkowanych przez firmy WABCO oraz KNORR-BREMSE. Wielomiesięczne próby na stanowisku badawczym nadały pewności i wzbogaciły wieloletnie doświadczenie firmy w tym zakresie. Pozwoliły także na sprecyzowanie listy dostawców wymaganej jakości części do sprężarek  . Wykonywane przez Moto Remo naprawy sprężarek powietrza do samochodów ciężarowych, otrzymały Certyfikat Zgodności nadany przez PIMOT,  jako potwierdzenie wykonywania usług wysokiej jakości.
certyfikat pimot 215

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą w tym zakresie lub naprawą pojedynczej sprężarki, zapraszamy do kontaktu.

naprawa sprezarki 03b
naprawa sprezarki 07b
naprawa glowicy
naprawa sprezarki 04b
naprawa sprezarki 08b
naprawa sprezarki 06b

Aktualności

Mitsubishi Turbocharger Distributor Days – Maj 2017

Dwa majowe dni spędziliśmy na spotkaniu dystrybutorów turbosprężarek Mitsubishi w Amsterdamie. Garść Historii, trochę aktualności i plany na przyszłość.

Konferencja Garrett Performance 2017

Wiosna, to intensywny okres, obfitujący w targi i konferencje. Nie inaczej jest w roku 2017. Jednym z majowych eventów w którym z przyjemnością braliśmy czynny udział, była Konferencja Honeywell Garrett Dystrybutorów produktów Performance.

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Turbosprężarki Garrett VNT z zaworem elektronicznym chłodzonym wodą

Downsizing, czyli zmniejszania pojemności skokowej silnika, który stał się modny wśród producentów silników samochodowych w ostatnich latach

Numeracja turbosprężarek Mitsubishi

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Nowe Turbosprężarki Garrett GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

Targi Automechanika 2016 Frankfurt

We wrześniu uczestniczylismy w Targach Automechanika 2016 we Frankfurcie.

Mieliśmy przyjemność gościć wielu odwiedzających nasze stoisko.

4 Międzynarodowa Konferencja Dystrybutorów Honeywell Garrett 2016

21 oraz 22 czerwca, w tych dniach byliśmy obecni na 4 Edycji Międzynarodowej Konferencji Dystrybutorów Honeywell Garrett w Szanghaju.

 

 

rsfurniture, fotele biurowe, biurka, hokery