O nas

Nasza historia

W 1993 roku jeden z obecnych wspólników założył ZHU MotoRemo zajmujący się sprzedażą i naprawą podzespołów do silników samochodów ciężarowych. W roku 1995 ZHU MotoRemo zostało zasilone nowymi wspólnikami z wiedzą inżynieryjno-managerską i już jako firma rodzinna kontynuowała działalność w tym obszarze. Wiodącymi produktami z oferty, z czasem stały się turbosprężarki oraz sprężarki powietrza. Swoje produkty firma promowała na licznych targach motoryzacyjnych, zarówno w Polsce jak i za granicą. Udział w takich imprezach jak Automechanika Frankfurt czy Targi Inter Cars na stałe wpisały się do kalendarza spółki. W roku 2003 otwarty został pierwszy oddział MotoRemo w Łomiankach, który obecnie mieści się w Warszawie. Dynamiczny rozwój rynku w kolejnych latach skłonił firmę do otwarcia następnych oddziałów w Chorzowie i Katowicach.

Autoryzacje

Wieloletnie doświadczenie, praktyka oraz wyposażenie warsztatowe dostosowane do prowadzonej działalności, zaowocowało uzyskaniem Autoryzacji na Serwis oraz Dystrybucję turbosprężarek firm Garrett, Borg Warner i Mitsubishi. Natomiast wysoka jakość wykonywanych przez Firmę MotoRemo napraw sprężarek powietrza, została potwierdzona Certyfikatem Zgodności nadanym przez Państwowy Instytut Motoryzacji.
Od roku 2011 MotoRemo dołączyło także do nielicznego grona firm oferujących turbosprężarki do sportów motorowych jako Garrett Performance Dystrybutor, a w kolejnym roku uzyskało autoryzację na dystrybucję turbosprężarek do tuningu firmy BorgWarner.

Oddziały

MotoRemo działa poprzez 5 punktów dystrybucji w : Chorzowie, Poznaniu, Warszawie, Krakowie oraz Iławie, w której znajduje się siedziba firmy z magazynem głównym i zakładem naprawczym MotoRemo.

mapka oddzialy

Misja i cele

Dzięki pracy wykwalifikowanej kadry, która od wielu lat wzbogaca swą wiedzę i doświadczenie biorąc udział w licznych szkoleniach, w tym u producentów turbosprężarek,
MotoRemo zapewnia klientom nie tylko pożądane produkty i usługi wysokiej jakości, lecz także dzieli się praktyczną wiedzą i zdobytym przez lata bogatym doświadczeniem. Poprzez szereg szkoleń, publikacje w prasie branżowej, szczegółowe instrukcje montażowo diagnostyczne, MotoRemo  wspiera osoby indywidualne oraz inne firmy zajmujące się naprawą turbosprężarek i sprężarek powietrza.

Zapraszamy !!!

 

Aktualności

Mitsubishi Turbocharger Distributor Days – Maj 2017

Dwa majowe dni spędziliśmy na spotkaniu dystrybutorów turbosprężarek Mitsubishi w Amsterdamie. Garść Historii, trochę aktualności i plany na przyszłość.

Konferencja Garrett Performance 2017

Wiosna, to intensywny okres, obfitujący w targi i konferencje. Nie inaczej jest w roku 2017. Jednym z majowych eventów w którym z przyjemnością braliśmy czynny udział, była Konferencja Honeywell Garrett Dystrybutorów produktów Performance.

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Turbosprężarki Garrett VNT z zaworem elektronicznym chłodzonym wodą

Downsizing, czyli zmniejszania pojemności skokowej silnika, który stał się modny wśród producentów silników samochodowych w ostatnich latach

Numeracja turbosprężarek Mitsubishi

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Nowe Turbosprężarki Garrett GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

Targi Automechanika 2016 Frankfurt

We wrześniu uczestniczylismy w Targach Automechanika 2016 we Frankfurcie.

Mieliśmy przyjemność gościć wielu odwiedzających nasze stoisko.

4 Międzynarodowa Konferencja Dystrybutorów Honeywell Garrett 2016

21 oraz 22 czerwca, w tych dniach byliśmy obecni na 4 Edycji Międzynarodowej Konferencji Dystrybutorów Honeywell Garrett w Szanghaju.

 

 

rsfurniture, fotele biurowe, biurka, hokery