Numeracja turbosprężarek Mitsubishi

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Sposobem na identyfikacje produktu jakim jest turbosprężarka jest numeracja na tabliczce znamionowej. Różni producenci nadają produktom różniące się od siebie oznaczenia, które na pierwszy rzut oka wydają się nieuporządkowanym ciągiem liter i liczb, jednak każdy ze znaków jest uporządkowany i ma znaczenie. Na tabliczce znamionowej turbiny możemy znaleźć kilka informacji. Turbosprężarki aftermarketowe są oznaczone kilkoma numerami. Są to Part Number – czyli numer turbosprężarki nadawany przez producenta turbosprężarek, numer dzięki któremu w najszybszy sposób zidentyfikujemy turbosprężarkę, kolejnym jest Serial Number – numer seryjny nadawany indywidualnie każdej turbosprężarce przez producenta turbosprężarek, istnieje także Type Number – czyli numer, w którym możemy znaleźć wyjątkowo dużo ciekawych informacji na temat danej turbosprężarki.

Turbosprężarki z tzw. pierwszego montażu czyli podzespoły instalowane w pojazdach w fabrykach producentów pojazdów posiadają na tabliczkach znamionowych również numer OEM oraz logo producenta pojazdu.

 

Na poniższym schemacie wyjaśnienie znaczenie numeracji typu turbiny Mitsubishi

 

49131 05212wer

mhinumbering

 

 

Aktualności

Mitsubishi Turbocharger Distributor Days – Maj 2017

Dwa majowe dni spędziliśmy na spotkaniu dystrybutorów turbosprężarek Mitsubishi w Amsterdamie. Garść Historii, trochę aktualności i plany na przyszłość.

Konferencja Garrett Performance 2017

Wiosna, to intensywny okres, obfitujący w targi i konferencje. Nie inaczej jest w roku 2017. Jednym z majowych eventów w którym z przyjemnością braliśmy czynny udział, była Konferencja Honeywell Garrett Dystrybutorów produktów Performance.

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Turbosprężarki Garrett VNT z zaworem elektronicznym chłodzonym wodą

Downsizing, czyli zmniejszania pojemności skokowej silnika, który stał się modny wśród producentów silników samochodowych w ostatnich latach

Numeracja turbosprężarek Mitsubishi

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Nowe Turbosprężarki Garrett GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

Targi Automechanika 2016 Frankfurt

We wrześniu uczestniczylismy w Targach Automechanika 2016 we Frankfurcie.

Mieliśmy przyjemność gościć wielu odwiedzających nasze stoisko.

4 Międzynarodowa Konferencja Dystrybutorów Honeywell Garrett 2016

21 oraz 22 czerwca, w tych dniach byliśmy obecni na 4 Edycji Międzynarodowej Konferencji Dystrybutorów Honeywell Garrett w Szanghaju.

 

 

rsfurniture, fotele biurowe, biurka, hokery