Nowe Turbosprężarki Garrett GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

 Turbosprężarki GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji to najnowszy produkt dla segmentu motosportu, które są dostępne w czterech rozmiarach:GTX3071R, GTX3076R, GTX3576R i GTX3582R. Pierwsza prezentacja turbosprężarek Garrett GTX Gen II Reverse Rotation miała miejsce na targach SEMA SHOW 2016 w Las Vegas, na której zaprezentowano turbosprężarki GTX Gen II jako produkt dedykowany przede wszystkim do silników doładowanych systemem twin turbo oraz silników widlastych w układzie V.  

Koło kompresji obraca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara a flansza doprowadzająca  powietrze do silnika znajduje się z lewej strony w związku z czym turbosprężarki GTX Gen II nie możemy stosować wymiennie ze standardowymi turbosprężarkami oraz turbosprężarki GTX pierwszej generacji. 

W produktach GTX Gen II koło kompresji zostało zaprojektowane przy wykorzystaniu komputerowej symulacji przepływu powietrza. Koło kompresji turbosprężarki GTX drugiej generacji umożliwiają przepływ większych ilości powietrza co finalnie przekłada się na zwiększenie osiąganej mocy w pojeździe. Nowa obudowa kompresora wyposażona jest w port do montażu czujnika prędkości obrotowej turbosprężarki (nr referencyjny 781328-5002S), który jest sprzedawany jako osobna część. Taki zestaw ułatwi tunerom dokładniejsze poznanie warunków pracy turbosprężarki co umożliwi bardziej precyzyjne strojenie aut ze wspomnianym systemem turbodoładowania.

Turbosprężarki z odwrotnym kierunkiem rotacji posiadają specjalistycznie zaprojektowane obudowy turbiny rozpoczynające się od rozmiarów A/R 0.61, 0.83 oraz 1.01. Należy pamiętać że żeliwne korpusy nowej generacji nie są kompatybilne z turbosprężarkami o standardowej rotacji.

                     rr 2

 

 PAM 650x300 Reverse Rotation

Aktualności

Mitsubishi Turbocharger Distributor Days – Maj 2017

Dwa majowe dni spędziliśmy na spotkaniu dystrybutorów turbosprężarek Mitsubishi w Amsterdamie. Garść Historii, trochę aktualności i plany na przyszłość.

Konferencja Garrett Performance 2017

Wiosna, to intensywny okres, obfitujący w targi i konferencje. Nie inaczej jest w roku 2017. Jednym z majowych eventów w którym z przyjemnością braliśmy czynny udział, była Konferencja Honeywell Garrett Dystrybutorów produktów Performance.

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Zmienna geometria turbosprężarek Mitsubishi

Turbosprężarki Garrett VNT z zaworem elektronicznym chłodzonym wodą

Downsizing, czyli zmniejszania pojemności skokowej silnika, który stał się modny wśród producentów silników samochodowych w ostatnich latach

Numeracja turbosprężarek Mitsubishi

Przed zamontowaniem nowej turbosprężarki należy ją odpowiednio zidentyfikować. Jest to zadanie, które należy wykonać bardzo precyzyjnie aby dopasować odpowiadający silnikowi produkt.

Nowe Turbosprężarki Garrett GTX Gen II z odwrotnym kierunkiem rotacji

Moto Remo jako autoryzowany dystrybutor produktów Garrett Performance prezentuje nowość Honeywell Garrett.

Targi Automechanika 2016 Frankfurt

We wrześniu uczestniczylismy w Targach Automechanika 2016 we Frankfurcie.

Mieliśmy przyjemność gościć wielu odwiedzających nasze stoisko.

4 Międzynarodowa Konferencja Dystrybutorów Honeywell Garrett 2016

21 oraz 22 czerwca, w tych dniach byliśmy obecni na 4 Edycji Międzynarodowej Konferencji Dystrybutorów Honeywell Garrett w Szanghaju.

 

 

rsfurniture, fotele biurowe, biurka, hokery